Second League Division B Gruppe 2 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 416
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €15k
- ø-Age: 22.3
- Most valuable player: Artur Chernyi €250k
Matchday 3 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(4.) B-BFU | 2:2 | Dynamo (8.) | ||
Sat
Aug 5, 2023
- 4:00 PM
|
||||
200 · Mikhail Plisko | ||||
Course of play | ||||
40' | 1:0 | |||
49' | ||||
1:1 | 68' | |||
1:2 | 71' | |||
90+4' | 2:2 | |||
(3.) Zenit2 | 3:2 | Zv.SPb (16.) | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 1:00 PM
|
||||
463 · Ilya Ivanov | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
1:1 | 12' | |||
33' | 2:1 | |||
2:2 | 44' | |||
48' | ||||
87' | 3:2 | |||
(2.) KhimD | 1:1 | TorM 2 (9.) | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 2:00 PM
|
||||
533 · Artem Kharin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 30' | |||
76' | ||||
83' | 1:1 | |||
89' | ||||
(13.) Luki-E | 1:1 | FC Irk (6.) | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 2:00 PM
|
||||
210 · Aleksey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 49' | |||
90+4' | 1:1 | |||
(12.) D.(eL) | 1:1 | Tver (18.) | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 2:00 PM
|
||||
493 · Taras Shevchenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 73' | |||
90+3' | 1:1 | |||
(10.) Dinamo | 2:0 | R-M M (17.) | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 3:00 PM
|
||||
895 · Artur Sagdiev | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
83' | 2:0 | |||
(11.) T.Vlad | 1:1 | Enisey (15.) | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 3:00 PM
|
||||
707 · Aleksandr Samsonov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 31' | |||
83' | 1:1 | |||
(1.) D.Vlgd | 1:0 | Electr (14.) | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 3:00 PM
|
||||
2.000 · Sergey Fedotov | ||||
Course of play | ||||
15' | 1:0 | |||
(7.) Zorkiy | 0:2 | Znamya (5.) | ||
Sun
Aug 6, 2023
- 5:00 PM
|
||||
658 · Artem Petrenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
0:2 | 68' | |||
Table Second League Division B Gruppe 2 (-2023) 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Dinamo-Vologda | 3 | 4 | 9 | |
2 | Zenit 2 S-Pb | 3 | 8 | 7 | |
3 | Znamya Truda | 3 | 3 | 7 | |
4 | Khimik Dzer. | 3 | 2 | 7 | |
5 | Dinamo Kirov | 3 | 2 | 6 | |
6 | Baltika-BFU | 3 | 2 | 5 | |
7 | Irkutsk | 3 | 1 | 5 | |
8 | Dynamo 2 | 3 | 1 | 4 | |
9 | Torpedo 2 | 3 | 1 | 4 | |
10 | Torpedo Vlad. | 3 | 0 | 4 | |
11 | DinSPb | 3 | -1 | 4 | |
12 | Zorkiy | 3 | -1 | 4 | |
13 | Energia V. Luki | 3 | -2 | 2 | |
14 | Enisey 2 | 3 | -7 | 2 | |
15 | FC Tver | 3 | -3 | 1 | |
16 | Electron | 3 | -3 | 1 | |
17 | Zvezda S-Pb | 3 | -3 | 0 | |
18 | Rodina-M Moscow | 3 | -4 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...